2. BELEMEDİK FOTOĞRAF VE DOĞA FESTİVALİ

2. BELEMEDİK FOTOĞRAF VE DOĞA FESTİVALİ

17 Eylül 2018 Kapalı Yazar: evdeyoksamyoldayim

FESTİVALİN AMACI:

Pozantı Belediyesi Başkanlığı olarak;

2015 yılında birincisini gerçekleştirmiş olduğumuz Pozantı Belemedik Doğa ve Festivalimizin ikincisini düzenleyecek olmamızın amacı; Tarihi ve doğa değerleriyle geçmişten günümüze Adana ve komşu illerimiz olan Mersin, Niğde, Konya, Hatay ve bunlara bağlı ilçelerden de doğa sporları ve fotoğraf tutkunlarının ilgi alanında bulunan, dizi ve film setlerine ev sahipliği yapan bu kıymetli doğa hazinemizin; Bu festival kapsamında yarışmaya katılacak değerli fotoğrafçıların kadrajından yansıyacak fotoğraflarla tanıtımını sağlamak, ulusal ve yerel basın-yayın organları ile tanıtımına katkı sunarak turizm değerini arttırmaktır.

 

FESTİVALİN İÇERİĞİ:

13 Eylül tarihi itibariyle kurulan @pozantibelemedik ve @pozantibelediyesiinstagram hesapları üzerinden Gamze BOZKAYA ve Onur Can BULAT koordinatörlüğünde; #pozantibelemedik #pozantibelediyesi01 etiketleri ile Pozantı Belemedik’e ait çekilmiş ve çekilecek fotoğrafları 2 yeni hesabımızı takibe alarak ekleyen kullanıcıların, göndermiş oldukları fotoğraflar arasında jürinin sergilenmeye layık göreceği 30 fotoğraf festival alanında sergilenecektir. Mevcut sitelerimize fotoğraf gönderen katılımcılar arasından fotoğraf sergilenecek olanların tamamına Pozantı Belediyesi tarafından festival alanında katılım belgesi verilecektir.

 

FESTİVAL PROGRAMI:

08.00 Adana istasyon meydanından otobüsle hareket

10.00 Pozantı Belemedik’e varış

11.00 Açılış konuşmaları

11.30 Halk oyunları gösterisi

12.00 Ödül töreni ve sergi açılışı

13.00 İkramlar ve Belemedik Serbest Gezi

15.00 Konser

17.30 Belemedik’ten dönüş

19.00 Adana’ya varış

 

NOT: Yarışmaya katılan fotoğrafların tamamı Pozantı Belediyesi tarafından tanıtım amacıyla gazete, dergi ve baskı olarak kullanılabilecektir.

POZANTI BELEDİYE BAŞKANLIĞI

“Pozantı Belemedik” Fotoğraf Yarışması Şartname

  • Yarışmanın Adı: “Tüm Renkleriyle Belemedik Fotoğraf Yarışması”.
  • Yarışmanın Organizasyonu: “Tüm Renkleriyle Belemedik Ulusal Fotoğraf Yarışması”, Pozantı Belediyesi tarafından düzenlenmektedir ve yürütücülüğü de Pozantı Belediyesi tarafından gerçekleştirilecektir.
  • Konu ve Amaç: Tüm Renkleriyle Pozantı Belemedik Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ana amacı; fotoğrafçılığın ilçenin tanıtımında çok önemli bir yer teşkil ettiği gerçeğinden hareketle ilçemizin fotoğraf sanatı ile daha çok bilinçlenmesi, yerli sanatçıların ve eserlerin katılımı ile ilçemizin tanınırlığını artırmak ve fotoğrafçılığın önemini ve sevgisini halkımıza aşılamayı hedeflemektedir.
  • Kategori ve Bölümler: “Tüm Renkleriyle Pozantı Belemedik Ulusal Fotoğraf Yarışması”; amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı 18 yaş üstü herkese açıktır.
  • Yarışmaya her fotoğrafçı istediği kadar eserle katılabilir. Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri, mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir.
  • Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
  • Katılımcı, İNSTAGRAM HESABINA yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm

                                             

 

izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından ve Pozantı Belemedik İlçesi sınırları içinde ve 2017-2018 yıllarında çekilmiş olmalıdır.

  • Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda @pozantibelediyesi01 ve @pozantibelemedik hesaplarını etiketleyerek takip etme şartı ayrıca #pozantibelemedik ve @pozantibelediyesi01 etiketleri kullanılmak zorundadır.
  • Yarışmaya gönderilen fotoğrafların raw ve jpg halleri fotoğrafçının kendisinden ödül aldığı takdirde istenecektir.

 

FESTİVAL FOTOĞRAF ÖDÜLLERİ:

1.Birinci Olan Fotoğraf: 1.000 TL

2.İkinci Olan Fotoğraf:      750 TL

3.Üçüncü Olan Fotoğraf:  500 TL

4.Mansiyon Ödülü:            500 TL

5.Pozantı Özel Ödülü:       250 TL

6.Sergilenmeye jüri tarafından layık görülen diğer 25 fotoğraf 100 TL karşılığında Pozantı Belediyesi tarafından sahiplenilecektir.

 

FESTİVAL YARIŞMA JÜRİSİ:

1.Ayhan ŞENBAYRAK (EFİAP)

2.Mustafa ÇAY (Pozantı Belediye Başkanı)

3.Gamze BOZKAYA (Fotoğraf Sanatçısı)

4.Şamiz Gazi ŞEVİK (Adana Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Arşiv)