BASINDAN Genel

Gamze Bozkaya’ya “Skyroad ile Keşfet” fotoğraf yarışmasında 2. lik Ödülü

İSTANBUL (AA) – Kültür ve seyahat alanında hem basılı hem dijital yayın markalarından Skyroad’ın, Türkiye’nin gizli kalmış gezi rotalarında çekilen en iyi fotoğrafları belirlediği yarışma sonuçlandı.

Skyroad açıklamasına göre, Albayrak Medya markalarından Skyroad, Türkiye turizmine katkı amacıyla takipçilerini de bu yolculuğa davet ederek, ‘Türkiye’nin Seyahat Rotalarını Keşfet’ konulu bir fotoğraf yarışması düzenledi.

Yıldız Holding ve Vakıfbank sponsorluğunda ‘#mutluetmutluol’ sloganıyla gerçekleşen ‘Skyroad ile Keşfet’ adlı yarışmada, en iyi fotoğraflar belirlendi. Yarışmada, ‘Türkiye’nin Seyahat Rotalarını Keşfet’ konulu Türkiye turizmine katkı sağlayan en iyi fotoğraflar, 2 ayrı kategoride değerlendirildi.

– Toplam 60 bin TL ödül

-31 Aralık 2020’de online olarak başvuruların gerçekleştiği yarışmanın jüri üyeleri Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, Fotoğraf Sanatçısı ve Foto Muhabiri Mustafa Seven, Fotoğraf Sanatçısı Sezgi Olgaç, Yeni Şafak Foto Muhabiri Sedat Özkömeç, 15 Ocak’ta bir araya geldi.

Bozkaya’dan Adana’yı zirveye taşıyan ödül

Skyroad’ın düzenlediği ‘’Türkiye’nin Seyahat Rotalarını Keşfet’’ konulu fotoğraf yarışmasında fotoğraf sanatçısı Gamze Bozkaya, Adana’nın gururu oldu.

 

Kültür ve seyahat alanında hem basılı hem de dijital yayın markalarından Skyroad’ın düzenlediği ‘’Türkiye’nin Seyahat Rotalarını Keşfet’’ konulu fotoğraf yarışmasında Adana Büyükşehir Belediyesi fotoğrafçısı Gamze Bozkaya ödüle layık görüldü.

Yıldız Holding ve Vakıf Bank sponsorluğunda ‘’ Skyroad ile Keşfet’’ adlı yarışmada Bozkaya, bulutların üzerindeki çardak fotoğrafı ile instagram etkileşim dalında ikinci oldu. Adana’nın Aladağ İlçesi’nde 1700 metre rakımlı Mavriyan’da çektiği çardak fotoğrafı ile ödüle layık görülen Bozkaya, ‘’ Bulut denizini zorlu bir yolcuktan sonra iki gün bekledim. Doğru zamanda doğru yerde olmanın meyvesini bu ödülle aldım. Fotoğrafçılık benim için sadece deklanşöre basmak değil, bir tutku, bir hayat, bir aşktır. Bir fotoğraf karesi ile Adana’nın tanıtımına ve turizmine katkıda bulunmak benim için aldığım ödül kadar kıymetli ve değerlidir’’ dedi.

Skyroad’ın düzenlediği ‘’Türkiye’nin Seyahat Rotalarını Keşfet’’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren yarışmacılar 25 Ocak’ta İstanbul’da düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak.