Konya Mavi Treni

Konya Mavi Treni

28 Ekim 2019 Kapalı Yazar: evdeyoksamyoldayim

Konya Mavi Treni Özellikleri

Konya Mavi Treni Konya ile İzmir (Basmane) arasında hizmet vermektedir. Ana hat trenlerinden biri olan Konya Mavi Treni hakkında güzergâh, sefer saatleri, tren özellikleri be bilet fiyatlarını buradan öğrenebilirsiniz. Konya- İzmir arasında her gün sefer yapmakta olan trenin yataklı, kuşetli, yemekli ve pulman vagonları bulunmaktadır. Ana hat trenleri arasında yataklı vagona sahip olan trenler arasında yer alan TCDD Taşımacılığın bu treni yataklı vagonlarının her kabininde iki yatak, lavabo, buzdolabı, elektrik prizi ve klima bulundurmaktadır. Bir kabin içerisinde yer alan yataklar birlikte satın alınmaktadır. Satın alınan yatağın tek kişilik veya çift kişilik olma durumuna göre fiyat eklemesi yapılmaktadır.

Pulman vagon ile seyahat etmek isteyen TCDD Taşımacılık yolcuları ise 60 koltuğun yer aldığı 2+1 koltuk düzeninde olan koltukları tercih edebilirler. Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş koltuklardır. Koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alıyor. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet yer almaktadır.

Konya Mavi Treni aynı zamanda yemek vagonuna sahip ana hat trenlerinden biridir. TCDD Taşımacılık yemek vagonlarında yolculara yemek konsepti olarak sağlıklı ve çeşitli yemek menüsü sunmaktadır. Menü içerisinde kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler (köfte vb.), soğuk sandviçler ve sıcak veya soğuk içecekler yer almaktadır. Müşterilerinin memnuniyetlerini en üst düzeyde tutmak isteyen TCDD Taşımacılık müşterilerine adil ve dürüst davranmakta ve konfor ile birlikte güvenilirliği de onlara sunmaktadır. Toplumun bir parçası olduğunu bilerek toplum bilinci ile yeni faaliyetler gösteren marka trenlerine gerekli olan bakımı zamanında eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Kendi bünyesinde israfı önleyen ve tasarruflu davranan TCDD Taşımacılık aynı şekilde yolcuların da tasarrufuna destek olmak amacıyla ekonomik fiyatlar sunmaktadır.

Konya Mavi Treni Güzergâh

Konya Mavi Treni her gün düzenli olarak İzmir’e konforlu ve güvenilir seyahat etme imkânı sunmaktadır. Trenin güzergâh bilgisi ise Konya’dan Afyona, Afyon’dan Uşağa, Uşaktan Manisa’ya ve Manisa’dan İzmir Basmane’ye şekildedir.