Rize – Çat Vadisi Gezisi

Rize – Çat Vadisi Gezisi

30 Mayıs 2018 Kapalı Yazar: evdeyoksamyoldayim

Çat vadisine kuş bakışı:)
Aşağıda manzaranın bir kısmı böyle  O solda gördüğünüz balık çiftliği Teter:) @tezcanbiber ‘in burdan kocaman selam olsun:)
ıpkı heidi gibi yaşam sürmek için ideal bir köy😂😂 Bu gördüğünüz Aslan parçası ve arkamda gördüğünüz muhteşem işletme ise @kackarli_viking ‘in Kalmanız için en ideal yer burası bence.

 

Bu kısa bilgilerden sonra 2017 Haziran ayında ismine gittiğim cismini bilmediğim bir köydü çat benim için. Tezcan’ın toprakları onun fotoğraflarındaki yerin Çat olduğunu o topraklara düşünce anladım. Burada bir çok malzeme bulabilirsiniz. İlk gün varmamız tabi geç olduğu için kalacağımız toşi pansiyonun evinin keyfini çıkartım:) O derenin dibindeki full cam kaplı evde kalmak belki de bir şanstı. Orada kalacağımıda bilmiyordum bu arada. Her şey sürprizleme şekilde devam ediyordu. Evin perdesini çekmemle gökyüzünde yıldızlara yakınlığımı görünce tüm ışıkları söndürüp ay ışığıyla seyre daldım. Ertesi gün kalktığımda kahvaltının heyecanıyla salona geçip acaba neler var derken yine pansiyonun doğal ürünlerle hazırladığı kahvaltıda buldum kendimi:) Çay için ise toşinin terası muazzamdı. O sıra köpekçikleri ile tanışıp pozlar vermeyi es geçmedik. Sonrasında Tezcan ile yaylalara doğru yola revan olduk:)

 

İlk durağımız Çilan Köprüsü ( Çat Köprüsü) oldu Mimari olarak fırtına vadisinde tek örnek bu köprüymüş. Şans eseri fotoğraflarda göreceksiniz İnek geçerken güzel kareler yakalama fırsatı bulduk:) Sonrasında en yukari diye diye kuş bakışı çat manzarasında buldum kendimi. Burdada biraz doğaya doyduktan sonra hemen ilerisinde yer alan sarı çiçeklerle kaplı arsada kendimi huzura bıraktım. Burası model çekimi için inanılmaz güzel bir lokasyon. Size önerim en az 3 gün kalmalısınız. Doya doya hem gezip hem çekim yapmanız için. Şimdi ise bir özlem yüküyle bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum. En kısa zamanda yine gitme umuduyla🙏🏽