Genel GEZİ YAZILARI & GALERİ TCDD EKSPRESLER , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Toros Ekspresi

Toros Ekspresi her gün düzenli olarak Adana- Konya- Adana arasında sefer düzenleyen TCDD Taşımacılık ana hat trenlerinden biridir. Adana, Konya arasında sefer düzenleyen tren Konya’dan Ereğli’ye, Ereğli’den Ulukışla’ya, Ulukışla’dan Pozantı’ya, Pozantı’dan Adana’ya doğru hareket eder ve duraklarda durur. Tren ortalama 6 saat içerisinde bir seferini tamamlar.

Toros Ekspresi Özellikleri

Toros Ekspresi her gün düzenli olarak Adana- Konya- Adana arasında sefer düzenleyen TCDD Taşımacılık ana hat trenlerinden biridir. Her düzenli bir şekilde sefere kalkan tren Adana’yı ve Konya’yı birbirine bağlar. Tarımı ve sanayisi ile geniş bir ticaret hacmine ve nüfusa sahip olan Adana ile kültürü ve ekonomisi ile ülkemize can veren Konya’yı birbirine bağlayan bu ekspreste vagon sistemi pulman koltuklardan oluşmaktadır. Tren 5 vagondan oluşmaktadır. Yolcular 2+1 pulman koltuk sistemine sahip olan 4 vagon içerisinden dilediklerini tercih ederek yolculuklarına başlayabilirler.

TCDD Taşımacılık yolcuların konforlu ve güvenli seyahat etmesi için her türlü ayrıntıyı tek tek düşünmüştür. Koltuk sistemini yakından inceleyecek olursak, pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alıyor. Koltukların aralıkları oldukça geniştir bu sayede yolcular fiziksel olarak konforlu bir seyahat yapmış olurlar. Koltuklar geriye yaslanabilir ve ergonomik tasarıma sahiptir.

Toros Ekspresi Güzergâh

Her gün düzenli olarak Adana- Konya- Adana arasında sefere çıkan Toros Ekspresi vermiş olduğu hizmeti aksatmadan, en konforlu şekilde yerin getirir. Konya ile Adana arasında seyahat edecek olan kişilerin ilk tercih etmiş olduğu ulaşım şekli Toros Ekspresi olmuştur. Yolcuların memnuniyetine oldukça önem veren TCDD Taşımacılık bu alanda sahip olduğu modern ve teknolojik sistemleri anında tren sistemine entegre ederek yolculara lüks bir taşımacılık sunmaktadır.

Adana, Konya arasında Toros Ekspresini tercih edecekler için tren Konya’dan Ereğli’ye, Ereğli’den Ulukışla’ya, Ulukışla’dan Pozantı’ya, Pozantı’dan Adana’ya doğru güzergâha sahiptir. Aynı şekilde tren dönüşte Adana’dan Pozantı’ya, Pozantı’dan Ulukışla’ya, Ulukışla’dan Ereğli’ye, Ereğli’den Konya’ya yol izlemektedir. Toros Ekspresi’nin ayrıntılı istasyon bilgileri ise,

Konya, Konya YHT, Çumra, Arıkören, Karaman, Sudurağı, Ayrancı, Ereğli, Çakmak, Osmancık, Ulukışla, Gümüş, Çiftehan, Pozantı, Belemedik, Hacıkırı, Karaisalıbucağı, Kelebek, Yenice, Şakirpaşa, Adana.

Toros Ekspresi güzergâh hattı boyunca doğal güzellikleri ile yolcuları büyüleyecek yerlerden geçmektedir. Özellikle sabahın erken saatlerinde trenin içine doğan güneş ve mis çam ağaçlarının kokusu seyahatçileri büyülemeyi başarmaktadır.

Toros Ekspresi Saatleri

Toros Ekspresi’nin istasyonlardan kalkış ve varış saatleri aşağıda ayrıntılı olarak listelenmiştir. Treni kullanmak isteyen yolcuların kalkış saatinden önce istasyonlarda olması önemle rica olunmaktadır.

– Konya’dan kalkış: 14.30

– Ereğli’den kalkış: 17.03

– Ulukışla’dan kalkış: 18.00

– Pozantı’dan kalkış: 18.46

– Adana’ya varış: 20.17

Adana’dan Konya’ya seyahat etmek isteyenler için hizmet vermekte olan Toros Ekspresi’nin istasyondan kalkış ve Konya’ya varış saat listesi aşağıda yer almaktadır;

– Adana’dan kalkış: 07.45

– Pozantı’dan kalkış: 09.23

– Ulukışla’dan kalkış: 10.14

– Ereğli’den kalkış: 11.01

– Konya’ya varış: 13.32

Toros Ekspresi Bilet Fiyatı

TCDD Taşımacılık ana hat trenlerinden biri olan Toros Ekspresi her gün Konya ve Adana illeri arasında aksatmadan seferlerini gerçekleştirmektedir. Bilet fiyatları diğer ulaşım yöntemlerine göre daha uygun fiyatlı olup, sunulan hizmet ise üst seviyede, konforlu bir hizmettir. Yolcuların ihtiyaçları için her türlü ayrıntının tek tek düşünüldüğü Toros Ekspresinde bilet fiyatları, yolcuların bilgisine sunulmak için aşağıda listelenmiştir, Yolcular diledikleri vagonu tercih ederek güvenilir, konforlu ve ayrıcalıklı seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

  • Tam bilet fiyatı: 21.00 TL
  • İndirimli bilet fiyatı: 20.00 TL
  • 60-64 yaş: 18.00 TL
  • 65 YAŞ üstü: 18.00 TL
  • Çocuk (7-12 yaş): 15.00 TL